Blog

Co czuje się osoba, która ma Zespół Tourette'a? Ze swojego doświadczenia wiemy, że osoby chore bardzo często czuja się samotne. Wynika to z tego, że chorzy nie znają innych osób mających Tourette'a, a także nie mają odpowiedniej wiedzy na temat tego schorzenia.
Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a chcą wspierać osoby chore na Tourette'a oraz ich rodziny. Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć tego bloga. Chcemy pokazać Ci, że osoby z Tourettem mogą mieć szczęśliwe i satysfakcjonujące życie - dlatego odwiedzaj naszego bloga regularnie.
 
Jeżeli potrzebujesz porozmawiać z kimś, kto zna Twoje problemy, skontaktuj się ze Stowarzyszeniem lub z jednym z liderów lokalnych projektu Z Tourettem po Polsce. Nie wszyscy liderzy mają Zespół Tourette'a ale każdy z liderów zna tę chorobę jak własną kieszeń. Listę liderów znajdziesz na stronie www.blog.tourette.pl/docs/187
 
I pamiętaj - jesteś wyjątkowy, a świat potrzebuje ludzi wyjątkowych!

Dodaj komentarz

Filmy edukacyjno-informacyjne

Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania

Książka 'Zespół Tourette'a: Fakty"

Najczęściej czytane

 

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Administrator bloga

Piotr Chojna
lodzkie@tourette.pl
tel: 570 083 108 

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2021 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany w ramach programu "Z Tourettem po Polsce" który realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.