Praca magisterska

Praca magisterskaKochani, za dwa tygodnie przestanę być studentem! Tak tak, już 14 stycznia będę bronił prace magisterską. Kończę w ten sposób czas studiów. To był bardzo fajny okres. Poznałem wielu fajnych ludzi, nauczyłem się wielu ważnych rzeczy i przełamałem wiele swoich lęków.

Osoby z Zespołem Tourette'a często martwią się o to, jak będzie wyglądała ich przyszłość i czy uda im się dokończyć edukację a potem znaleźć dobrą pracę. Odpowiedź jest prosta: wszystko się uda! :-) Przestań zwracać uwagę na to, na co nie masz wpływu, a skoncentruj się na rzeczach, które możesz zmienić!
 
Przez te pięć lat robiłem wszystko, aby nie koncentrować się na tikach - nie miałem, nie mam i nie będę miał wpływu na to, że mam Tourette'a. Natomiast cały czas miałem, mam i będe miał wpływ na to, czego się uczę, jak się uczę, jakie książki czytam, jak zdobywam wiedzę i jak poznaję świat. Dam Ci radę: ucz się  jak najwięcej, chłoń świat który Cię otacza, nie marnuj żadnej okazji na zdobycie nowych umiejętności.
 
Wiem, że nauka nie zawsze bywa przyjemna, ale uwierz mi - warto być systematycznym i warto się uczyć. Gdy będziesz szukał pracy, to pierwszą rzeczą, na którą zwróci uwagę Twój potencjalny pracodawdca, jest to, co umiesz. Więc rób wszystko, abyś umiał jak najwięcej!
 
Za dwa tygodnie zdam Wam relację z obrony mojej pracy magisterskiej  Trzymajcie kciuki!

Dodaj komentarz

Filmy edukacyjno-informacyjne

Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania

Książka 'Zespół Tourette'a: Fakty"

Najczęściej czytane

 

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Administrator bloga

Piotr Chojna
lodzkie@tourette.pl
tel: 570 083 108 

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2022 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany w ramach programu "Z Tourettem po Polsce" który realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.