Jestem magistrem!

24 stycznia 2016Piotr Chojna0 komentarzy
Jakiś czas temu pisałem Wam o tym, że 14 stycznia będę bronił pracę magisterską. Dziś chciałbym się Wam pochwalić, że obrona się udała i kończę studia z końcową oceną 4+ :-) 
 
Pamiętaj, osoby z Zespołem Tourette'a nie są gorsze i mogą robić wszystko to, co robią ich rówieśnicy. Pod względem intelektualnym, osoby z Tourettem w ogóle nie różnią się od ludzi zdrowych. Wiem, że rodzice dzieci chorych bardzo często martwią się, czy ich dziecko da sobie radę w szkole. Ja jestem idealnym przykładem na to, że każdy tourettyk w życiu sobie poradzi :)

Dodaj komentarz

Filmy edukacyjno-informacyjne

Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania

Książka 'Zespół Tourette'a: Fakty"

Najczęściej czytane

 

Tourette

Zespół Tourette’a jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym, które charakteryzuje się występowaniem licznych tików motorycznych i głosowych. Zazwyczaj tiki przybierają łagodną postać, jednak w cięższych przypadkach symptomem choroby może być mimowolne przeklinanie lub wykonywanie nieprzyzwoitych gestów.

Nazwa zaburzenia pochodzi od nazwiska francuskiego neurologa i neuropsychiatry Gillesa de la Tourette’a, który w roku 1885 w czasie swojej pracy w szpitalu Salpetriere w Paryżu opisał dziewięć przypadków tego zespołu.

Administrator bloga

Piotr Chojna
lodzkie@tourette.pl
tel: 570 083 108 

Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a
Centrum Organizacji Pozarządowych SZPITALNA
ul. Szpitalna 5 m. 5
00-031 Warszawa

22 828 91 28 wew. 143

tourette@tourette.pl

Copyright © 2013 -2021 Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a | Created by WebProjekt
Projekt zrealizowany w ramach programu "Z Tourettem po Polsce" który realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Serwis stosuje pliki cookies w celu ułatwienia nawigacji oraz dostosowania Serwisu do preferencji użytkownika. Szczegółowe informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce Prywatności.